Kai kalbama apie mokymąsi, dažniausiai pirmoji daugeliui žmonių į galvą šaunanti mintis būna susijusi su sėdėjimu mokyklos klasėje arba universiteto auditorijoje, klausantis mokytojo ar dėstytojo paskaitos. Ir nors tai yra pats populiariausias ir dažniausiai sutinkamas mokymosi būdas, vis dėlto, tai tikrai nėra pats geriausias metodas. Monotoniškas kartojimas, niekuomet nesibaigiančios ir varginančios paskaitos, reguliarūs testai – tai tikrai nėra puikios priemonės, padedančios mums lengviau įsisavinti naujus dalykus. Pats geriausias būdas mokytis, tai visiškai eliminuoti nuobodumo veiksnį ir pasinerti į smagią bei įdomią veiklą. Todėl pateiksime jums keletą proto treniruočių metodikų, kurios turėtų pakeisti jūsų mokymosi principus.
Pirmiausia, svarbu, kad suprastumėte, kas yra proto treniruotės ir proto žaidimai. Tai žaidimai, kurie yra smagūs, tačiau lygiagrečiai pateikia daug iššūkių mūsų protui. Tarp jų gali būti įvairūs klijuojami modeliai, konstruktoriai, galvosūkiai, dėlionės ir kiti loginiai žaidimai. Kiekvienas žaidimas, kuris priverčia jus mąstyti, kurti strategiją, prisiminti informaciją ir priimti logiškus bei racionalius sprendimus, visuomet yra vieni iš geriausių priemonių, skirtų mūsų proto treniravimui. Ir tiesą sakant, šiais aspektais pasižymi daugybė tiek labai senų, tiek ir šiuolaikinių žaidimų, kurių dalį neabejotinai esame išbandę kiekvienas iš mūsų.
Pagrindinis tokių žaidimų kaip klijuojami plastikiniai modeliai, galvosūkiai ir kt. tikslas yra pagerinti žaidėjų atmintį, mąstymą, reakcijos laiką, kognityvinius sugebėjimus, bendravimą bei kt. Be to, tokie žaidimai yra svarbūs ne tik jauname amžiuje, kai formuojasi mūsų charakteris, požiūris į gyvenimą ar bendravimo įgūdžiai. Tai labai svarbu ir brandžiame amžiuje, kai ima prastėti atmintis ir tampa vis sudėtingiau prisiminti net elementarius dalykus.
Žinoma, reikia pabrėžti ir tokių žaidimų akivaizdžią bei moksliškai įrodytą naudą užkertant kelią įvairioms sveikatos problemoms, pvz., senatvinei demencijai ar kt. Iki šiol yra atlikta daugybė tyrimų, kurių metu buvo nustatytas teigiamas proto treniruotėms naudojamų žaidimų poveikis mūsų sveikatai, atminčiai ir mąstymui, todėl jei jūs pastaruoju metu stengiatės įsisavinti daug naujos informacijos ir jums tai sekasi vis sudėtingiau, pats metas išbandyti loginius žaidimus, kurie pagerintų jūsų atmintį ir padėtų apdorojant didesnius informacijos kiekius.